Лакедра в акваріумі

Лакедра або жовтохвіст

Лакедра (лат. Seriola lalandi) — це морська теплолюбива хижа риба, яка відноситься до сімейства ставридових. Ловиться лакедра в Кореї, Приморському краї, на Сахаліні, але найбільше поширення риба отримала в Японії. Тут з неї готують суші і сашимі. Лакедру називають ще жовтохвостом або жовтохвостою королівською рибою (yellowtail kingfish, amberjack).

Товарний жовтохвіст на фермі в Австралії

Товарний жовтохвіст на фермі в Австралії

Відрізняють рибу сіро-блакитне забарвлення луски, коричнева смужка на тулубі. Тіло жовтохвоста видовжене, овальної форми, злегка стисле з боків. Забарвлення спини сіро-блакитне, боки і черево брудно-білі. Черевні і анальний плавці жовтуваті. Від рила через око до хвостового стебла проходить неширока коричнева смужка. Щитків в бічній лінії немає. З боків хвостового стебла є по одному шкірястому кілю. Голова жовтохвоста конічна, трохи загострена. Рот риби великий, скосий. У першому спинному плавці п’ять коротких колючих променів, що з’єднані перетинкою. Другий спинний і анальний плавці довгі. Вони складаються з м’яких променів. Два колючих променя перед анальним плавцем у дорослих риб заростають шкірою.

Молода лакедра вагою 0,5 кг

Молода лакедра вагою 0,5 кг

В середньому одна лакедра важить близько 1 кілограма, хоча були випадки, коли ловилася риба до 10 кілограмів вагою і близько метра в довжину. Жовтохвіст — цінна промислова риба. В Японії вона є об’єктом аквакультури, штучного вирощування в спеціально огорожених морських ділянках. Японці використовують рибу для суші, сашимі та приготування консервів.

Являється цінним об’єктом для спортивної рибалки. Лакедра — трофейна риба.

Чи можемо ми вирощувати лакедру в РАС?

Даний вид риби активно почали вирощувати в умовах рециркуляційних аквакультурних системах в Європейському союзі. Так як японська кухня зараз надзвичайно популярна, лакедра користується підвищеним попитом серед європейських споживачів.

Молодняк лакедри в РАС

Молодняк лакедри в РАС

Які умови є ідеальними для вирощування лакедри? Температура води — 26-27С, рН — 8, соленість — 14 ppt. Для видалення нітратів РАС додатково оснащується блоками денітріфікації.

За 9 місяців вирощування від малька вагою 0,5 грам лакедра в умовах РАС виростає до 2,5 кг. Кормовий коефіцієнт дорівнює 1,3.

Економіка

Мальки та корма потрібно імпортувати із Європи. В Нідерландах жовтохвоста успішно розводять та отримують молодняк. Для вирощування лакедри прекрасно підходять корми, котрі використовуються для вирощування тюрбо (вид камбали). Лакедру вагою більше 1 кг можно підгодовувати дешевою морською рибою.

Сашимі із лакедри

Сашимі із лакедри

Собівартість лакедри вирощеної в умовах РАС становить близько 9-10 Євро. Вартість 100-тонного заводу складе 600-650 тисяч Євро.

Філе лакедри (глибокого заморожування) коштує в районі 900-1000 грн за кг, тушка — 540 грн за кг.

Краще всього такий завод будувати в тому місці, де є доступ до морської води. Води нашого Чорного моря прекрасно підійдуть для вирощування лакедри. В літній час лакедру можливо вирощувати в садках.


Із питань розробки проекту вирощування лакедри звертайтеся за телефонами:

Головний спеціаліст — ЛЮБОМИР ГАЙДАМАКА

+380 50 879 6803
+380 67 502 4730
There are no comments

Add yours

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.