Міні ферма по вирощуванню креветок

Міні ферма по вирощуванню креветок

За ці декілька років, котрі я займаюся вивченням та застосуванням технології біофлок для вирощування креветок ваннамей, поступала велика кількість запитів на те, що люди хочуть спробувати вирощувати креветку ваннамей самостійно у невеликих об’ємах. Так би мовити, навчитися технології вирощування при невеликих затратах та інвестиціях, а вже потім вирішити чи варто цим займатися чи ні.

Вивчивши досконально технологію вирощування креветок та всі можливі нюанси пов’язані із цим процесом, я прийшов до висновку, що в умовах нашої країни це просто нереально. В першу чергу це було повязано із тим, що майже неможливо завезти невелику партію личинки креветки. Зараз менше 200 000 ніхто не хоче експортувати навіть із того ж самого Тайланду. Та й вартість на личинку останнім часом збільшилася майже в два рази. А якщо додати сюди вартість транспортування, котра часто в два рази перевищує вартість самої креветки, а також митні та різні неофіційні платежі, то маленькі партії обходяться дуже дорого.

Будівництво великої ферми, котра здатна «переварити» 200 000 личинок за один цикл (800 м3 морської теплої води) може становити близько 400 тисяч доларів. Всі прекрасно розуміють, що дуже невелика кількість фанатів креветок проживає в нашій країні, котрі здатні викласти таку суму для того, аби спробувати все ж таки стати фермером та власником креветкової ферми.

Тому я вирішив сісти ще раз за комп’ютер та спробувати підготувати все таки пропозицію для дрібних фермерів, котрі зможуть все таки вивчити технологію вирощування та нарешті цей бізнес буде доступний для великої кількості людей, із котрих ймовірно виростуть і власники великих та потужних ферм в Україні.

Опис можливостей ферми

Я поставив для себе розробити мінімальну комплектацію для ферми по вирощуванню креветок. І ось що в сухому залишку ми маємо:

Кількість креветок для одного циклу10000
Загальний обєм води, м330
Щільність посадки, шт/м3300
Виживання %85
Вага після 120 вирощування, г22
Урожай кожних три місяці, кг168,3

Технологія дуже проста: кожних три місяці отримуємо 10 000 личинок, підрощуємо їх протягом 30 днів в об’ємі води 3000 літрів до ваги 1 грам. Після цього розподіляємо на три частини підрощених тварин та переводимо до трьох басейнів по 10 000 літрів кожний, де вони вирощуються ще 90 днів. Тобто від запуску до кінця першого циклу проходить 120 днів або чотири місяці. А дальше цикл відбувається кожні 90 днів.

Технологія вирощування креветки ваннамей

Вартість необхідного обладнання

У вартості закладено майже все необхідне для початку вирощування креветок (окрім корму, джерел вуглецю, соди тощо). Це так звані капітальні затрати. Ви запитаєте чому я включив штучну сіль для приготування морської води? Тому що сіль нам потрібна одноразово і в майбутньому ми будемо додавати зовсім невелику кількість солі для роботи нашої ферми.

Що ж входить в ціну ферми?

1Басейн ПВХ 10 000 лшт4
2Басейн ПВХ 3 000 лшт2
3Компресор 100 л/хвшт2
4Компресор 1600 л/хвшт2
5Шланг 4 мм 100 мбухта4
6Шланг 9 мм 100 мбухта4
8Магістральні ПВХ трубик-т6
9Розподілювачі для повітря 4 мм 8 виходівк-т6
10Розподілювачі для повітря 9 мм 8 виходівк-т6
11Керамічний розпилювач 5 л/хвшт100
12Керамічний розпилювач 20 л/хвшт100
13Конус Імхофашт2
14Лабораторія для тестування води (75 тестів)шт2
15Сіль для морських акваріумівкг810
16Технологія вирощуванняпослуга1
17Монтаж системипослуга1
18Пробіотикиупаковка1

Вартість такої системи на даний момент становить:

24 000 доларів США

Від вас потрібне тепле приміщення мінімальною площею 9 на 11 метрів. Температура повітря повинна бути мінімально 28С. Дана пропозиція не включає обладнання для підігріву води в басейнах. У вас є можливість підігрівати воду у басейнах з допомогою системи «тепла підлога», а повітря бажано підігрівати з допомогою батарей або тепловентилятора.

В приміщенні повинна бути встановлена система вентиляції із рекуперацією тепла. Норми освітленості становлять від 3000 до 5000 лк, а світловий день коливається від 10 до 12 годин на добу.

В дану систему не входять автоматичні годівниці для годування креветок. Для отримання першого досвіду вирощування вони не потрібні. І вже, коли ви навчитеся визначати добову норму корму для годівлі креветок, то в тому випадку можна додати годівниці. І то лишень в трьох великих басейнах для вирощування до товарного розміру. Приблизна вартість однієї годівниці становить 300 доларів США.

Компонування міні ферми для вирощування креветок

Електрична потужність, котра потрібна для вирощування креветок становить максимально 1,6 кВт/год. Компрессор потребує трифазного живлення (380В), але це можна виправити із допомогою частотного інвертора, котри має можливість дві фази комутувати в три. Вартість такого обладнання становить 200 доларів США.

Що ще потрібно для того, аби ферма працювала?

Для того, аби працювала технологія біофлокуляції, нам потрібне джерело вуглеводнів. Ним може бути цукор, меляса, цукроза, фруктоза та інші доступні джерела вуглеводнів. Основним завданням оператора системи біофлок являється підтримка балансу азоту до вуглецю на рівні 1:16. Вуглеводні являються джерелом енергії для гетеротрофних бактерій, котрі беруть участь у азотному циклі та відновлюють баланс у воді.

Для годування креветок ми будемо почнемо імпортувати спеціальний корм із Євросоюзу. Наші партнери вже протестували цей корм і мають прекрасні результати. Приблизна вартість корму становить 3 долари США за кг. Скільки його потрібно можна буде глянути в табличці по собівартості вирощеної продукції. Із часом ми плануємо виготовляти власний корм на території нашої країни по значно нижчій ціні.

Мінімальна партія личинок креветок, про котру ми змогли зараз домовитися, становить 100 000. Вартість однієї тисячі штук креветок буде становити близько 55 доларів США. Зрозуміло, що потрібно на даний момент мати мінімум 10 учасників, котрі в складчину можуть закупляти необхідний посадковий матеріал. При рості потреби в посадковому матеріалі та кількості фермерів, ми плануємо побудувати лабораторію для отримання личинок на території нашої країни. Це дасть змогу задовольнити потреби наших фермерів та дасть колосальний поштовх для початку справжнього буму на території нашої країни.

Собівартість вирощеної продукції

1Личинки креветки 1000 шт1055550
2ЕлектроенергіякВт31680,1316,8
3Кормкг280,53841,5
4Цукоркг140,250,570,125
5Інші затратикг168,31168,3

Всього 1947 доларів США за 168 кг креветки, що становить 11,6 долара США за одиницю вирощеної продукції (324 грн на момент публікації цього допису).

Як замовити?

Достатньо просто набрати телефоном чи написати особисто на нашій сторінці у Facebook.

Термін виготовлення всього обладнання становить 30 днів. Монтаж — 3-4 дні. Попередня оплата за становить 100%.

При бажанні замовити декілька комплектів існують спеціальні умови: 2 комплекти — знижка 10%, чотири — 20%.
There are 5 comments

Add yours
 1. Евгений

  Какой смысл в их выращивании, если себестоимость равна средней продажной цене в Украине. Намного выгодней импортировать креветку.

 2. Андрий

  Доброго времени суток Любомир,
  судя из Ваших расчетов, себестоимость 1кг. креветки — 11,6 USD что по нынешнему курсу примерно 307 Грн. Однако на сайте PROM.UA минимальная цена
  закупки креветки ваннамей на 29.04.2019 составляет 260 Грн. Где же выгода от выращивания креветки на предложенном Вами оборудовании? Буду рад получить Ваши комментарии.

  • Любомир Гайдамака

   Доброго дня, Андрій!

   Я попрошу зробити тестову закупку тих креветок (я все оплачу) і ми разом з вами розморозимо їх та скуштуємо. Запишемо разом відео, ок?

   До речі, я пропоную вирощувати кардинально інший продукт: охолоджена свіжа креветка без заморожування. Такого продукту в Україні немає.

   Чекаю на вас.


Post a new comment

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.