Барабанний фільтр Sakura Ecodrum 50 вид збоку

Проект «Кларієвий сом — 50»

Рівно 2 роки ми, шляхом експериментів та досліджень, йшли до досягнення своєї мети. Перша модульна РАС для вирощування кларієвого сома.

Поступає дуже багато питань з приводу опису цієї невеликої РАС. Постараємося дати відповідь на всі.

1) Чому вона називається модульною?

Модульність — це підхід до організації виробництва, котрий допомагає ефективно використовувати наявні засоби та ресурси системи. Завдяки даному підходу фермер має можливість планувати та регулювати об’єми виробництва, швидко реагувати на запити ринку, адаптувати систему під вирощування різних видів риби.

2) Із чого складається дана система (РАС)?

Мальковий модуль складається із 4-ох ванн по 750 літрів, біофільтру, УФ стерилізатора на 55 Вт, помпа із контролером потужності, теплообмінником на 8 кВт, контролером температури.

Основна система для вирощування товарної риби складається із наступних модулів: модуль механічного очищення води (барабанний фільтр Vismar Ecodrum 100 — до 100 м3/год), модуль біофільтру (20 м3 із 10 м3 біологічного заповнення), модуль аерації (500 л/хв), модуль підігріву води (теплообмінник на 30 кВт, електроклапан на контролер температури), модуль вирощування (4 басейни по 15 м3) та насосної групи (2 помпи по 25 м3/год).

3) Яким чином обігрівається система?

В приміщенні встановлений тепловентилятор на 30 кВт для обігріву повітря, а вода в системі нагрівається із допомогою модулю підігріву води. Теплова енергія виробляється із допомогою паливного модуля на деревних пелетах.

4) Яке енергоспоживання?

Максимальне енергоспоживання даної системи сягає 1,8 кВт на годину.

5) Яка продуктивність даної системи?

Дана ферма розрахована на вирощування 4000 кг кларієвого сома в місяць, що в розрахунку становить близько 48 тон риби на рік. Кожного місяця мальковий модуль зариблюється 5000 мальків, котрі там підрощуються протягом 1 місяця. Після цього дана партія випускається в басейн об’ємом 15 м3, де вирощується ще 5-6 місяців до товарної ваги. Найближчим часом ми плануємо ще добавити 2 басейни по 15 м3, що дозволить збільшити рибопродуктивність.

6) Як буде відбуватися реалізація вирощеної продукції?

В власника ферми вже є попередня домовленість із торговою мережею про оптову реалізацію вирощеної риби.

7) Яка рентабельність даної ферми?

Вартість РАС (без врахування приміщення та комунікацій) становить 50 000 Євро під ключ. Вартість приміщення та комунікацій (160 кв.м. теплої будівлі, теплова енергія не менше 20 кВт в залежності вид теплових втрат будівлі) може становити ще 10 000 Євро. Ще 5 000 Євро потрібні в якості обігових коштів. Загальна сума інвестицій складає 1,2 мільйона гривень (65 000 Євро). При собівартості продукції в 33-34 гривні та оптовій реалізації по 60, річний прибуток може становити більше 30 000 Євро на рік.

8) Чому саме кларієвий сом?

По перше, це риба, котру можливо вирощувати при дуже щільній посадці (до 300 кг на 1 м3). По друге, ми використовуємо мальків, котрі вирощені в Україні, та годуємо їх кормом, виробленим в Україні, що значно здешевлює собівартість. По третє, кларієвий сом прекрасна риба для початківців, тому що прощає багато помилок. І на останок риба дуже смачна, без кісток, швидко росте.

9) А де можно подивитися вживу на сомову ферму?

Інформація про це є на цій сторінці http://vismar-aqua.com/ekskursiya-na-ribnu-fermu.html. Буде корисно і цікаво для великих та малих!


В даний час ми шукаємо приміщення для розміщення ферми по вирощуванню сомів мінімум на 200 тон на рік. Частину із цієї кількості риби ми будемо переробляти на філе, а також виробляти смачну вуджену рибу у вакуумній упаковці.

Якщо виникають питання з приводу цієї ферми, то можете завжди їх задавати тут.

Плануємо за 2 роки побудувати 50 таких ферм по всій Україні!

Програма «Кларієвий сом» в Україні офіційно стартувала! До 2020 року дамо 2000 тон смачної та корисної риби на столи українців!

З приводу будівництва такої РАС прохання контактувати:

ЛЮБОМИР ГАЙДАМАКА

+380 50 879 6803
+380 67 502 4730 (viber)
+380 98 642 2686 (whatsapp)

Skype: lubomir.haidamaka
www.facebook.com/vismaraqua

Сюжети на телебаченні:

Подробності — http://podrobnosti.ua/2172227-na-kivschin-bznesmen-vdkriv-unkalnu-ribnu-fermu.html