Креветка ваннамей вирощена в Україні

Вирощування креветки ваннамей в умовах низької соленості води

Дуже багато людей запитують якої якості вода має бути для вирощування морських видів креветок, а зокрема креветка ваннамей. Тому дуже коротко постараємося дати інформацію щодо потреби креветок в різних солях для вдалого вирощування в аквакультурі.

При вирощуванні креветок у малосолоних внутрішніх водах іонний склад води важливіший за солоність. Завдяки евригалинним можливостям креветки можуть виживати при будь-якому рівні солоності, але саме іонний склад води має вирішальне значення для успішного росту.

Креветки не можна вирощувати в сольових розчинах складається з однієї солі, тобто NaCl, хоча Na+ і Cl- є основними іонами морської води.

Креветки не можна вирощувати в сольових розчинах, котрі складається з однієї солі, тобто NaCl, хоча Na+ і Cl- є основними іонами морської води. Дослідження показали, що при будь-якій солоності, тобто низькій або високій, яка толерується різними видами креветок, саме рівні K+, Mg2+ та Ca2+ у воді визначають процвітання виду. Замість абсолютних рівнів цих іонів визначається співвідношення між цими іонами та  доцільність малосолоної води для вирощування креветок.

У будь-якій внутрішній солоній воді при різних рівнях всіх катіонів та аніонів, саме рівні калію (K+) є самими важливими. У світі, зазвичай, води (надземні чи підземні) містять надлишкові рівні Ca2+ і Mg2+, хоча співвідношення Mg2+/Ca2+ набагато менше порівняно з морською водою через відносно надлишкову кількість кальцію у солоних підземних водах.

Внутрішні води з низькою мінералізацією у багатьох країнах також мають надлишок кальцію, що робить їх придатними для високоінтенсивного вирощування креветки шляхом додавання солей магнію. Однак підземним водам з низькою мінералізацією здебільше бракує як Ca2+, так і Mg2+, і тому кальцій також повинен додаватися разом з магнієм. Додавання солей магнію в таку воду має довести співвідношення Mg2+/Ca2+ до 2 і більше.

Калій (K+)

Калію, як правило, бракує у більшості солоних вод внутрішнього походження. Рівень калію внутрішніх вод з низькою солоністю часто в десять разів нижче, ніж у морській воді, розведеної до такої ж солоності. Операції з високим вмістом сольового розчину з використанням сольових грунтових вод зазвичай підтримують рівень калію лише на рівні 50% від потреби, що спостерігається в морській воді подібної солоності. Калій — це  основний внутрішньоклітинний катіон, котрий необхідний для осморегуляції та підтримки водно-сольового балансу у всіх видів, включаючи креветок, завдяки активності Na+/K+ АТФ -ази. Коефіцієнт множення для визначення оптимального рівня калію при будь-якому засоленні становить приблизно 10,7.

Наприклад, вода при солоності 5 ppt повинна оптимально містити (5 X 10,7 = 53,5) 53,5 проміле калію. Це схоже на рівень калію в морській воді, розведеної до такої ж солоності (морська вода 35 ppt містить близько 380 ppm калію, і, таким чином, при 5 ppt розбавлена морська вода повинна містити 5/35 X 380 = 54,2 проміле калію).

Коли креветку ваннамей вирощують при низькій солоності води близько 10 ppt, рівень водного калію підтримується мінімум на 50%
еквівалентність морської води подібної солоності. Приблизно 5 ppt, рівень калію для ваннамей має бути на рівні 30 ppm і вище, тобто перевищує еквівалентність більш ніж 60 % такий же вміст в  морській воді. Однак, коли вирощування ведеться при солоності менше 2 ppt, калій рівні підтримуються на рівні 100 %, тобто еквівалентно морській воді тієї ж солоності.

Калій у воді постійно адсорбується донними відкладеннями ставу (при відкритій аквакультурі), а також біофлоком під час вирощування,  тому власне рівень розчиненого калію падає. При низькій солоності, вищий рівень водного калію підтримується, оскільки рівень у ставку може раптово знизитися через інші потреби. Таке різке зниження рівня калію у воді може вплинути на виживання і зростання креветок при низькій солоності. Тому важливо постійно слідкувати за рівнем калію у воді під час вирощування та додавати необхідні солі при його зниженні.

Співвідношення натрію (Na+) та Na+/K+

Рівень натрію у солоних грунтових водах не є обмежуючим фактором у вирощуванні креветок, так як ці рівні аналогічні або схожі до рівнів Na+ у морській воді, розведеної до такої ж солоності. Однак одним з найважливіших параметрів, які не враховуються в більшості сільськогосподарських операцій з низькою солоністю, є відношення Na+/K+ середовища для вирощування. На основі результатів експериментів, в яких тільки K+ було подано як джерело катіонів, і більш ніж 100 % еквівалентність калію була доповнено середовищем вирощування, було виявлено, що замість водних рівнів K+, відношення Na+/K+середовища має більше значення. Активність Na+/K+АТФ -ази, що є життєво важливим для осморегуляції, повністю залежить від співвідношення середовища Na+/K+, де активність ферменту знижується зі збільшенням співвідношення, що вказує на співвідношення ближче до рівня морської води ідеально підходить для вирощування креветок. Промислове вирощування креветок у воді з низькою солоністю вимагає дотримання співвідношення Na+/K+ вище 30: 1 і не більше 60: 1 (ідеальний діапазон 30: 1 до 50: 1).

Кальцій (Ca2+) і магній (Mg2+)

Кальцій є основним катіоном, необхідним для вирощування креветок, так як екзоскелет ракоподібних розвиток вимагає вилучення кальцію з середовища та корму. Кальцій разом з магнієм також сприяє жорсткості води, а іони кальцію запобігають великим добовим коливання рН води через динаміку планктону/біофлоку під час їх реакції з бікарбонатом іони HCO3- утворюючи карбонат кальцію, CaCO3.

Дефіциту кальцію, як правило, не існує в малосолоних ґрунтових чи надземних вода при мінералізації від 5 до 10 пунктів. Однак є інформація про дефіцит кальцію в кілька малосолоних водах із солоністю менше 3 ppt, і такий дефіцит є часто помітним в багатьох країнах Європи.

Кальцій, який є критичним іоном для ракоподібних, часто потребує внесення його у водойми з низькою солоністю (вапнування) для підвищення рівня Ca2+. Коефіцієнт множення для визначення оптимального Са2+ рівня будь-якої солоності — 11,6. Рівень кальцію на креветкових фермах, котрі використовують воду з низьким вмістом солі, повинен бути визначатися регулярно, оскільки кальцій може втрачатися при вирощуванні. Внесення кальцію при вирощуванні креветок з низькою солоністю з використанням сільськогосподарського вапна — це не рідкість, коли необхідних рівнів немає у воді.

Магній є важливим катіоном, необхідним для осморегуляції креветок. Магній є другим за важливістю іоном після калію, який повинен бути внесений до того рівня, щоб зробити воду придатною для вирощування креветок. Солоні грунтові води у всьому світі мають дефіцит магнію в основному. Внутрішні солоні води низької солоності також часто мають дефіцит магнію, і тому вирощування креветок у малосолених водах неодмінно потребує добавки солей магнію.

Крім того, іони магнію постійно втрачаються в результаті обмінних процесів, і тому необхідна регулярний контроль середніх рівнів магнію. Коефіцієнт множення для визначення оптимальної концентрації іонів магнію при будь-якій мінералізації становить 39.1. При вирощуванні креветок у воді з низькою солоністю при солоності від 1 до 6 ppt рівень магнію має перевищувати 100 ppm.

Висновок

Вирощування морського виду креветок ваннамей в умовах використання внутрішніх підсолених грунтових вод можливе при використанні додаткових джерел мінеральних солей та постійного коригування іонного профілю. Ці операції не потребують якогось надзвичайно дорого обладнання, матеріали та самі мінерали є доступними та сильно не впливають на собівартість вирощування продукції. В той же час приготування морської води із використанням спеціальних синтетичних солей є досить недешевим задоволенням.

Наша компанія може перевірити іонний профіль води та надати рекомендації по його коригуванню для використання при вирощуванні морських видів риби та креветки. Прохання писати та телефонувати Контакти.
There are no comments

Add yours

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.