Облов личинок креветки

Вирощування креветок в кліматичних умовах України

Вирощування морепродуктів, зокрема риби та ракоподібних, в світі щороку зростає. Все більше і більше люди мають можливість споживати тварин, котрі вирощені в умовах фермерських господарств. Відомо, що продукція аквакультури в цьому році вже становить більше половини світового споживання риби та морепродуктів. Все менше і менше людство стає залежним від вилову, і у нас всіх є можливість планувати споживання продуктів і забезпечувати себе якісною продукцією.

Насамперед хочу написати, що мова йде про вирощування саме креветок ваннамей (Penaues vannamei) або тихоокеанських білоногих. Вивчаючи дану тему вже майже чотири роки я прийшов до висновку, що це реально в наших умовах. І не потрібно придумувати велосипед, а взяти за основу роботу південнокорейських креветкових ферм, де я мав можливість побувати та попрацювати в реальних умовах.

Басейн для вирощування личинок креветки

Модель південнокорейської ферми по вирощуванню креветок працює за принципом аквамімікрії. Мімікрія (наслідування, маскування) — властивість деяких організмів імітувати зовнішній вигляд або інші ознаки інших непов’язаних організмів або неживих об’єктів. В нашому ж випадку ви імітуємо природні умови для вирощування молоді креветки, а потім і дорослих особин.

У басейнах для вирощування молоді створюються спеціальні умови, котрі ведуть до бурхливого розвитку фіто- та зоопланктону, а особливо рачків роду Copepoda. Ці рачки являються цінним кормом для молоді креветки і вона дуже швидко росте та адаптується до нових умов проживання. Практично маленька креветка плаває серед корму і має можливість в любий час підживитися живим кормом, котрий не псує воду. Звісно, що це стимулює бурхливий ріст креветок та гарантує високий рівень виживання.

Найпростіші — корм для личинок креветки

Однією із ізюминок аквамімікрії є застосування спеціальних пробіотиків із допомогою яких відбувається ферментування зернових, у випадку Кореї — рисових висівок. Ці висівки є надзвичайно цінним джерелом жирів, доступних вуглеводнів та білку. Саме ці речовини стимулюють розвиток пробіотичних бактерій, котрими харчуються наші веслоногі рачки. Окрім того, пробіотичні бактерії створюють конкуренцію у харчовому ланцюзі для патогенних бактерій, котрі виступають збудниками хворіб наших маленьких креветок. Таким чином, досягається двійний ефект від застосування пробіотиків, що відображається на якості та здоровї отриманої продукції.

Ферма в Україні

В Україні потрібно будувати першу базову ферму для вирощування креветок, котра буде мати вертикально-інтегрованим господарством та забезпечувати себе та ринок всіма необхідними компонентами: мальок, корми, готова продукція. Таке господарство має складатися із наступних компонентів:

  • пять модулів по 3000 кв.м. (теплиця із двійною плівкою та утеплювачем) загальною потужністю близько 100 метричних тон продукції на рік;
  • інкубаторій на 60 мільйонів личинки на рік (для власної ферми потрібно всього близько 6 мільйонів личинки);
  • кормоцех на 1000 тон корму на рік (200 тон для власних потреб)
  • інфраструктура (паливна, очищення стоків, підготовка води, електрогенератор, електропідстанція)
  • навчальний корпус для майбутніх фермерів

Краще всього розміщувати цей комплекс неподалік від природного джерела морської води, тому що вартість 1 метра кубічного солоної води може становити в районі 700 гривень, що значно піднімає собівартість вирощеної продукції.

Собівартість вирощування креветок 2017

Собівартість вирощування креветок 2016

Фінанси

Вартість такого господарства для інвестора може обійтися приблизно в районі 7 мільйонів Євро. По прибутку, то при собівартості вирощеної креветки в районі 6 Євро за кг та продажу оптом не менше, ніж за 20 Євро, ми зможемо отримати близько 1,4 мільйона Євро на рік. Інкубаторій зможе принести ще близько 0,5 мільйона Євро за рахунок продажу личинок. Продаж корму та спеціальних добавок зможе принести додаткових 0,4 мільйона Євро на рік. А ще, якщо додати організацію навчання (0,2 мільйона Євро), то інвестор зможе отримати близько 2,5 мільйона Євро на рік в якості прибутку.

Висновок

Вирощування креветок в Україні — це цілком можливо. Поява ось такого ключового для розвитку галузі аквакультури підприємства принесе не тільки приємні бонуси для інвестора, а реально стане віхою в історії вирощування креветок в нашій країні.

Готуємо креветки

Тест Salmofan
There are no comments

Add yours

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.