Вчора мав можливість відвідати навчальну базу кафедри аквакультури в Університеті імені Александраса Стульгінскіса, котрий з 1996 до 2011 називався Литовською сільськогосподарською академією.
Прошу переглянути фотографії тих можливостей для вивчення аквакультури, котрі надаються литовським студентам. Якщо чесно, то у мене особисто очі розбігалися від всіх можливих на даний момент варіантів побудови РАС (рециркуляційної аквакультурної системи).
Студенти не тільки спостерігають, а разом із викладачами мають можливість долучитися до конструювання та будівництва РАС, а також є відповідальні студенти, котрі чергують та обслуговують все господарство.
В даний момент науковці та студенти працюють над вивченням росту палії арктичної (голець, Salvelinus alpinus) із різних популяцій (Канада, Норвегія, Данія, Польша). Студенти мають можливість пройти всі моменти вирощування посадкового матеріалу цієї риби: від інкубації ікри до отримання 5 грамового посадкового матеріалу.
Вже влітку університет планує здати в експлуатацію РАС під відкритим небом на території науково-дослідного господарства, де отримані мальки будуть дорощуватися до товарного стану.
Більшість обладнання надається кафедрі аквакультури виробниками безкоштовно із метою тестування. Науковці та студенти мають можливість використовувати найостанніші розробки із метою їх прикладного застосування. Наприклад, для фільтрації води в щойно отриманих личинок палії використовується спеціальний механічний фільтр із керамічними мембранами, котрий фільтрує воду до 0,2 мікрони (?). Це дає можливість відфільтрувати із води всі хвороботворні бактерії, котрі викликають захворювання у молоді риб.
Науковці, котрі мали можливість побувати в різних аквакультурних науково-дослідних центрах, кажуть, що ця навчальна база досить добре обладнана, але в Європі є набагато кращі можливості.
Мене запросили відвідати науково-дослідний центр із питань аквакультури в Норвегії, так що чекайте більше інформації на сторінках цього видання.
Впевнений, що ми зможемо створити кращі умови для навчання наших студентів та розвитку вітчизняної аквакультури найближчим часом.
А поки що слідкуйте за новинами!