Вирощування креветок ваннамей

Аквакультура в Ірані

Ханмір Зая, голова іранської рибогосподарської організації, заявив в понеділок, що виробництво аквакультури в Ірані значно зросло, і що в даний час країна є третім за величиною в світі постачальником ікри, посідаючи третє місце в світі з вирощування та переробки лососевих.

Він також сказав, що Іран домігся значних успіхів у вирощуванні лососевих видів риби та в даний час є найбільшим в світі виробником райдужної форелі.

Він зазначив, що до березня 2020 року річний обсяг виробництва риби та аквакультури в країні перевищить цільовий показник в 1,205 мільйона тонн. У минулому році середнє споживання морепродуктів досягло 12,1 кг на душу населення, що на 50% більше, ніж кілька років тому.

Очікується, що в 2021 році Іран виростить 60 000 тон креветок ваннамей

Очікується, що в 2021 році Іран виростить 60 000 тон креветок ваннамей

В кінці червня міністр сільського господарства Ірану Ходжаті оголосив, що країна збільшила виробництво креветок для аквакультури на 400% за сім років з метою подальшого використання потенціалу довгої берегової лінії країни (Каспійське море і Персидська затока) для сприяння експорту товарів, які не мають відношення до нафтопереробки.

Іран планує знайти нові ділянки для вирощування креветок в аквакультурі в регіоні Перської затоки, а також планує розширити свою аквакультурну зону в південних прибережних районах з високим рівнем безробіття.

Ходжаті зазначив, що Іран ефективно подолав старі проблеми з креветочним фермерством, включаючи вірусні захворювання, які впливають на виробництво, і сказав, що в країні створено ланцюжок поставок, який дозволить промисловості розвиватися швидше.

З цією метою Іран також почав спільні програми з такими країнами, як Франція, по вирощування та експорту продуктів, багатих білком.

Ходжаті сказав, що в цьому році креветочні господарства збільшаться приблизно на 1800 га, а підприємці та інвестори виходять на поле безпрецедентними темпами.

За оцінками, в минулому фінансовому році Іран експортував близько 22 000 тонн креветок на суму близько 150 мільйонів доларів. Мета Ірану полягає в тому, щоб до 2021 року досягти мети в 60 000 тонн креветок.

Морепродукти складають майже 10% річної вартості сільськогосподарського експорту Ірану. За останні шість місяців країна експортувала морепродуктів на суму понад 80 мільйонів доларів США, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Провінція Голестан на півночі Ірану є одним з основних регіонів країни по виробництву і розведення риби та інших морепродуктів (особливо креветок), і близько 80% вироблених креветок експортується за кордон.

На китайський ринок припадає 70% частки Ірану. В основному товар був експортований в Китай через В’єтнам. Головне митне управління (GACC) видало ліцензію на прямий експорт в цьому році. З 14 серпня 2019 року іранські креветки можуть безпосередньо експортуватися в Китай.

Немає ніяких перешкод для роботи митниці, і очікується, що в майбутньому на ринку з’являться великі обсяги іранських креветок ваннамей.

Перські креветки славляться своєю низькою ціною і смаком. Через вплив ісламської культури харчування іранські місцеві жителі не їдять раків, креветок, крабів, гребінців, водоростей та інших водних продуктів.

Підтримка іранської аквакультури і стимулювання споживання морепродуктів і білого м’яса з метою скорочення імпорту 150 000 тон червоного м’яса в рік стало політикою уряду Ірану.
There are no comments

Add yours

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.