Поки всі готувалися аби піти в школу сьогодні, а вже вчора ми приступили до будівництва сучасної рибної ферми на Київщині!
Комплекс розрахований на вирощування більше 150 тон африканського сома на рік (600 м.кв.), а також інкубаторій для отримання якісного посадкового матеріалу (240 м.кв.).
Плануємо завершити будівництво до березня 2018 року та запустити в роботу. В грудні вже мусить стояти велетенське утеплене приміщення ферми. А роботи на внутрішнім обладнанням ферми та опорядженням продовжаться після новорічних свят.
Це перша черга аквакультурного комплексу, котрий заплановано побудувати на території близько 2 гектарів. Вже в наступному році планується будівництво ще трьох окремих ферм загальною площею близько 4000 кв.м.
Окрім кларієвого сома сома, вирощування якого планується на рівні 400-500 тон на рік, на території аквакультурного підприємства планується вирощувати також тиляпію, барамунді (азіатський сібас), креветку ваннамей. Також плануємо розмістити невеличкий переробний цех, котрий дозволить створити робочі місця на території громади, а також створити додаткову вартість із рибної продукції.
Однією із основних проблем розвитку аквакультури в нашій країні є відсутність відповідних спеціалістів. На жаль, але рівень підготовки спеціалістів місцевими ВУЗами є явно недостатній і потребує якісного поліпшення.
Тому на території комплексу заплановано будівництво навчального комплексу (аудиторії, експериментальна РАС, гуртожиток, їдальня тощо) для підготовки спеціалістів по аквакультурі в “бойових” умовах. Для початку така школа рибоводів дасть можливість отримати всі необхідні знання для підготовки операторів рециркуляційних аквакультурних установок. А вже в майбутньому ми зможемо готувати й проектантів РАС, спеціалістів по відтворенню тощо.
Також ми запланували розміщення на території цього комплексу компанії по виробництву обладнання для вітчизняної аквакультури, а також окремим напрямком діяльності центру буде розробка сучасних іноваційних рішень для управління та контролю аквакультурними фермами.
Даний аквакультурний центр будується із допомогою приватних інвестицій із України та країн Євросоюзу. Завдяки присутності партнерів із Євросоюзу нам вдається використовувати самі передові технології у галузі рибництва.
Загальна кількість запланованих інвестицій складає більше 4-ох мільйонів Євро протягом наступних 5 років.
Якщо у вас виникла зацікавленість прийняти участь в роботі цього проекту, то прохання звертатися до Любомир Гайдамака (Lubomir Haidamaka).
Так що скоро очікуйте відкриття першої черги “Українського аквакультурного центру”!
Аквакультурі в Україні бути!