Починаємо рубрику, де будемо відповідати на питання наших читачів. Часто одні й ті ж самі питання задаються, тому ми будемо відповідати на них на сторінках нашого сайту.
Людина, котра власноруч збирала для себе невеличке РАС для вирощування кларієвого сома, надіслала відео, де показує роботу барабанного фільтра, а також біофільтра.
Проблема:
Високий рівень амміаку та нітритів.
При аналізі проблеми виявилося, що в біофільтрі практично відсутнє перемішування завантаження, і практично відсутні сприятливі умови для процесів нітрифікації.
Моя рекомендація була мінімум 10 розпилювачів по 20 літрів повітря на хвилину.
Проведу маленький “лікбез” на цю тему: для оптимальної роботи біофільтра із завантаженням, котре плаває (технологія MBBR) потрібно подавати повітря із розрахунку 1 літр повітря на 1 літр води в годину.
Тобто, якщо обєм біофільтра складає 10 000 літрів, то і подавати ми мусимо туди мінімум 10 000 літрів повітря в годину. Це виходить десь 166 літрів повітря за хвилину. Беручи до увагу тиск в трубах, то приблизно нам потрібен компресор потужністю на на 200 літрів на хвилину.
Золоте правило: 1 літр повітря в годину на 1 літр робочого об’єму біофільтра.
Один EPDM розпилювач при глибині фільтра 1 метр може спокійно подавати 20 л/хв (до 50 л/хв в режимі очистки мембрани). Тому в результаті отримуємо 10 розпилювачів.
Ось чому важливо вчити “матчасть”, аби розуміти як працює система.
Будемо знайомити наших читачів із лайфхаками по будівництву успішного аквакультурного бізнесу!
Якраз готуємо методичку по вирощуванню кларієвого сома.