Дуже багато людей запитують якої якості вода має бути для вирощування морських видів креветок, а зокрема креветка ваннамей. Тому дуже коротко постараємося дати інформацію щодо потреби креветок в різних солях для вдалого вирощування в аквакультурі.
При вирощуванні креветок у малосолоних внутрішніх водах іонний склад води важливіший за солоність. Завдяки евригалинним можливостям креветки можуть виживати при будь-якому рівні солоності, але саме іонний склад води має вирішальне значення для успішного росту.
Креветки не можна вирощувати в сольових розчинах складається з однієї солі, тобто NaCl, хоча Na+ і Cl- є основними іонами морської води.
Креветки не можна вирощувати в сольових розчинах, котрі складається з однієї солі, тобто NaCl, хоча Na+ і Cl- є основними іонами морської води. Дослідження показали, що при будь-якій солоності, тобто низькій або високій, яка толерується різними видами креветок, саме рівні K+, Mg2+ та Ca2+ у воді визначають процвітання виду. Замість абсолютних рівнів цих іонів визначається співвідношення між цими іонами та доцільність малосолоної води для вирощування креветок.
У будь-якій внутрішній солоній воді при різних рівнях всіх катіонів та аніонів, саме рівні калію (K+) є самими важливими. У світі, зазвичай, води (надземні чи підземні) містять надлишкові рівні Ca2+ і Mg2+, хоча співвідношення Mg2+/Ca2+ набагато менше порівняно з морською водою через відносно надлишкову кількість кальцію у солоних підземних водах.
Внутрішні води з низькою мінералізацією у багатьох країнах також мають надлишок кальцію, що робить їх придатними для високоінтенсивного вирощування креветки шляхом додавання солей магнію. Однак підземним водам з низькою мінералізацією здебільше бракує як Ca2+, так і Mg2+, і тому кальцій також повинен додаватися разом з магнієм. Додавання солей магнію в таку воду має довести співвідношення Mg2+/Ca2+ до 2 і більше.
Калій (K+)
Калію, як правило, бракує у більшості солоних вод внутрішнього походження. Рівень калію внутрішніх вод з низькою солоністю часто в десять разів нижче, ніж у морській воді, розведеної до такої ж солоності. Операції з високим вмістом сольового розчину з використанням сольових грунтових вод зазвичай підтримують рівень калію лише на рівні 50% від потреби, що спостерігається в морській воді подібної солоності. Калій – це основний внутрішньоклітинний катіон, котрий необхідний для осморегуляції та підтримки водно-сольового балансу у всіх видів, включаючи креветок, завдяки активності Na+/K+ АТФ -ази. Коефіцієнт множення для визначення оптимального рівня калію при будь-якому засоленні становить приблизно 10,7.
Наприклад, вода при солоності 5 ppt повинна оптимально містити (5 X 10,7 = 53,5) 53,5 проміле калію. Це схоже на рівень калію в морській воді, розведеної до такої ж солоності (морська вода 35 ppt містить близько 380 ppm калію, і, таким чином, при 5 ppt розбавлена морська вода повинна містити 5/35 X 380 = 54,2 проміле калію).
Коли креветку ваннамей вирощують при низькій солоності води близько 10 ppt, рівень водного калію підтримується мінімум на 50%
еквівалентність морської води подібної солоності. Приблизно 5 ppt, рівень калію для ваннамей має бути на рівні 30 ppm і вище, тобто перевищує еквівалентність більш ніж 60 % такий же вміст в морській воді. Однак, коли вирощування ведеться при солоності менше 2 ppt, калій рівні підтримуються на рівні 100 %, тобто еквівалентно морській воді тієї ж солоності.
Калій у воді постійно адсорбується донними відкладеннями ставу (при відкритій аквакультурі), а також біофлоком під час вирощування, тому власне рівень розчиненого калію падає. При низькій солоності, вищий рівень водного калію підтримується, оскільки рівень у ставку може раптово знизитися через інші потреби. Таке різке зниження рівня калію у воді може вплинути на виживання і зростання креветок при низькій солоності. Тому важливо постійно слідкувати за рівнем калію у воді під час вирощування та додавати необхідні солі при його зниженні.
Співвідношення натрію (Na+) та Na+/K+
Рівень натрію у солоних грунтових водах не є обмежуючим фактором у вирощуванні креветок, так як ці рівні аналогічні або схожі до рівнів Na+ у морській воді, розведеної до такої ж солоності. Однак одним з найважливіших параметрів, які не враховуються в більшості сільськогосподарських операцій з низькою солоністю, є відношення Na+/K+ середовища для вирощування. На основі результатів експериментів, в яких тільки K+ було подано як джерело катіонів, і більш ніж 100 % еквівалентність калію була доповнено середовищем вирощування, було виявлено, що замість водних рівнів K+, відношення Na+/K+середовища має більше значення. Активність Na+/K+АТФ -ази, що є життєво важливим для осморегуляції, повністю залежить від співвідношення середовища Na+/K+, де активність ферменту знижується зі збільшенням співвідношення, що вказує на співвідношення ближче до рівня морської води ідеально підходить для вирощування креветок. Промислове вирощування креветок у воді з низькою солоністю вимагає дотримання співвідношення Na+/K+ вище 30: 1 і не більше 60: 1 (ідеальний діапазон 30: 1 до 50: 1).
Кальцій (Ca2+) і магній (Mg2+)
Кальцій є основним катіоном, необхідним для вирощування креветок, так як екзоскелет ракоподібних розвиток вимагає вилучення кальцію з середовища та корму. Кальцій разом з магнієм також сприяє жорсткості води, а іони кальцію запобігають великим добовим коливання рН води через динаміку планктону/біофлоку під час їх реакції з бікарбонатом іони HCO3- утворюючи карбонат кальцію, CaCO3.
Дефіциту кальцію, як правило, не існує в малосолоних ґрунтових чи надземних вода при мінералізації від 5 до 10 пунктів. Однак є інформація про дефіцит кальцію в кілька малосолоних водах із солоністю менше 3 ppt, і такий дефіцит є часто помітним в багатьох країнах Європи.
Кальцій, який є критичним іоном для ракоподібних, часто потребує внесення його у водойми з низькою солоністю (вапнування) для підвищення рівня Ca2+. Коефіцієнт множення для визначення оптимального Са2+ рівня будь-якої солоності – 11,6. Рівень кальцію на креветкових фермах, котрі використовують воду з низьким вмістом солі, повинен бути визначатися регулярно, оскільки кальцій може втрачатися при вирощуванні. Внесення кальцію при вирощуванні креветок з низькою солоністю з використанням сільськогосподарського вапна – це не рідкість, коли необхідних рівнів немає у воді.
Магній є важливим катіоном, необхідним для осморегуляції креветок. Магній є другим за важливістю іоном після калію, який повинен бути внесений до того рівня, щоб зробити воду придатною для вирощування креветок. Солоні грунтові води у всьому світі мають дефіцит магнію в основному. Внутрішні солоні води низької солоності також часто мають дефіцит магнію, і тому вирощування креветок у малосолених водах неодмінно потребує добавки солей магнію.
Крім того, іони магнію постійно втрачаються в результаті обмінних процесів, і тому необхідна регулярний контроль середніх рівнів магнію. Коефіцієнт множення для визначення оптимальної концентрації іонів магнію при будь-якій мінералізації становить 39.1. При вирощуванні креветок у воді з низькою солоністю при солоності від 1 до 6 ppt рівень магнію має перевищувати 100 ppm.
Висновок
Вирощування морського виду креветок ваннамей в умовах використання внутрішніх підсолених грунтових вод можливе при використанні додаткових джерел мінеральних солей та постійного коригування іонного профілю. Ці операції не потребують якогось надзвичайно дорого обладнання, матеріали та самі мінерали є доступними та сильно не впливають на собівартість вирощування продукції. В той же час приготування морської води із використанням спеціальних синтетичних солей є досить недешевим задоволенням.
Наша компанія може перевірити іонний профіль води та надати рекомендації по його коригуванню для використання при вирощуванні морських видів риби та креветки. Прохання писати та телефонувати
Контакти.